Microsoft plánuje vydání nových funkcí pro Windows 11

Přestože stále platí, že pro Windows 11 bude vydána pouze jedna „velká“ aktualizace, která přinese nové funkce i opravy nebo jiná vylepšení, uživatelé operačního systému by mohli dostávat aktualizace mnohem častěji. Microsoft dokonce nabídne nové způsoby nebo distribuční kanály, jejichž prostřednictvím bude dodávat nové funkce nebo vylepšení, píše portál WindowsLatest.

V současné době se hovoří dokonce o třech nových distribučních kanálech. Budou mít podobu balíčků – Feature, Web a Online Service Experience Pack. Každý balíček bude mít jiné zaměření.

Prostřednictvím takzvaných Feature Experience Pack by měl Microsoft do svého nejnovějšího operačního systému přidávat nové funkce nebo vlastnosti, které budou takříkajíc doplňkem hlavní (každoroční) aktualizace Windows.

Online Service Experience Pack má rovněž přinést nové funkce, ale Microsoft má vysvětlit, že zatímco Feature Experience Pack bude obvykle obsahovat vylepšení/nové funkce pro různé oblasti systému Windows, Online Service Experience Pack se má zaměřit výhradně na konkrétní změny (týkající se online řešení). Jedná se například o vylepšení stránky s nastavením našeho účtu Microsoft.

Třetí kategorií balíčků budou takzvané Web Experience Pack. Ty by měly být distribuovány prostřednictvím obchodu Microsoft Store, oficiálního obchodu pro novější platformu Windows.

Již dříve bylo také oznámeno, že Microsoft plánuje výrazně zapracovat na způsobu doručování aktualizací jako takových. Cílem je zajistit, aby jejich poskytování bylo co nejplynulejší a nejpropracovanější.

Společnost Microsoft se také chystá ještě tento měsíc dodat nové funkce do zařízení se systémem Windows 11. Mělo by se jednat například o náhled funkcí spouštění aplikací pro Android v systému Windows.

Možná se dočkáme i celkového zrychlení systému nebo přidání nových aplikací (Poznámkový blok a další).

Zdroj: Windowslatest.com