Malá Tesla Model Y byla spatřena, jak táhne velký přívěs nákladního auta

Tesla Model Y táhnoucí přívěs nákladního automobilu, to je video, které se v posledních hodinách stalo virálním, ale ukazuje něco nelegálního. Malý osobní automobil si s velkým přívěsem ale poradil.

Ze Spojených států čas od času přicházejí šílené záběry. Jako v minulých dnech, kdy se populárním stalo video, na kterém byla Tesla Model Y spatřena, jak táhne přívěs nákladního auta. Video bylo zveřejněno na Redditu a dalších sociálních sítích a ke spatření došlo v Harlingenu v Texasu, píše portál Electrek.

Elektromobily jsou známé svými tažnými schopnostmi, a to natolik, že Tesla při prezentaci modelu Cybertruck ukázala video, v němž vyzvala Porsche tažením jiného Porsche na kamionu. V tomto konkrétním případě se však jednalo o pick-up, tedy vozidlo určené i pro práci a schválené pro tažení určité hmotnosti.

Model Y, ačkoli se na videích, která se objevila, nezdá, že by měl nějaké zvláštní potíže, jistě není pro takový úkol vhodný, a to i kvůli problémům s homologací. V USA může Model Y táhnout až 1 600 kg, zatímco přívěs, dokonce i prázdný, může vážit od 4 500 kg do 6 800 kg.

Předpokládá se, že řidič převážel opravovaný přívěs z jednoho depa do druhého a dělal něco nelegálního, každopádně nebezpečného. Model Y totiž neumí pracovat s brzdami přívěsu, které jsou obvykle napojeny na systém stlačeného vzduchu.

Zdroj: Electrek