Konkurence společnosti Tesla? Firma Volkswagen bude vyrábět plně autonomní vozidla

Společnosti Volkswagen a Huawei jednají o spojení svých firem. Vzájemnou dohodou by společnost Volkswagen koupila autonomní řízení firmy Huawei, aby mohla konkurovat společnosti Tesla, která má v poslední době potíže. Schopnosti autonomního řízení vozidel firmy Huawei se za posledních několik let výrazně zlepšily.

Přestože ředitel společnosti Tesla, Elon Musk tvrdí, že jeho autonomní technologie je bez problémů, je software stále považován za nebezpečný. Mezitím již firma Volkswagen experimentovala s plně autonomními vozidly a na začátku roku 2017 odhalila nový prototyp.

Jak informuje web InterestingEngineering, oddělení chytrých vozů společnosti Huawei věnovalo 1 miliardu dolarů (21 miliard korun) na výzkum a vývoj jen za rok 2021. Měla také ambiciózní cíl vyvinout výzkumný a vývojový tým s 5 000 členy, z nichž 2 000 by se věnovalo pouze autonomnímu řízení. 

Autonomní vozidla nejsou jedinou oblastí, ve které společnost Vokwasgen konkuruje společnosti Tesla. V roce 2018 německý výrobce představil celou řadu plně elektrických užitkových vozidel.

Společnost Volkswagen také uvedla, že do roku 2025 hodlá vyrobit 1,5 milionu elektromobilů. A ty si přivlastní část podílu na trhu společnosti Tesla. Konkurence nikdy nespí.

Zdroj: interestingengineering.com