Konec WhatsAppu. V tomto měsíci přestane fungovat na některých telefonech

Díky novým technologiím se některá zařízení mohou pomalu vytrácet. Stejně tak je tomu i u chytrých telefonů, které se rok co rok objevují a je také obtížné držet krok se všemi modely, které vycházejí. Nové modely, nový software a také nesčetné množství aktualizací, které aplikace potřebují.

„Staré“ chytré telefony mají stále větší potíže s fungováním a podporou nového a aktualizovaného softwaru. Ve většině případů je to také samotný software, ať už operační systém nebo aplikace, který rozhoduje o životnosti samotných zařízení, i když jsou plně funkční. To znamená, že i aplikace WhatsApp přestane být pro určité typy zařízení dříve či později dostupná, jak uvádí server Time.

Nejoblíbenější aplikace pro zasílání zpráv na světě nebude od ledna 2023 pro některé chytré telefony dostupná. Vývojáři aplikace WhatsApp zveřejnili seznam zařízení, která již nebudou aplikaci podporovat z důvodu zastaralého operačního systému.


Aplikace WhatsApp již nebude dostupná na smartphonech a tabletech se systémem Android 4.2 (Jelly Bean) a iOS 12.1. Android 4.2 je operační systém, který byl vydán v roce 2012, zatímco iOS 12 v roce 2018. Proto všechna zařízení, která nyní toto nastavení nepodporují, již nebudou moci tuto aplikaci používat.

Chcete-li zjistit, zda je váš smartphone na tomto seznamu, musíte přejít do nastavení systému a vyhledat informace o svém operačním systému.

Pokud váš mobilní telefon bude i nadále podporovat aplikaci WhatsApp, podívejte se na velké změny, které aplikace nově připravila.

Zdroj: Time