iOS 18: iPhone bude přizpůsobitelný jako nikdy předtím, tvrdí Insider

Letos na podzim Apple představí řadu iPhone 16. Ještě předtím však Apple v pondělí 10. června představí software, který na tomto telefonu a také na spoustě současných iPhonů poběží. Nyní máme několik náznaků toho, co se chystá a že to bude velké.

Nové funkce

Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg, který se ve svém posledním zpravodaji Power On věnuje tomuto odvětví, bude možné obrazovku iPhonu přizpůsobit zcela novými způsoby, sděluje zdroj Forbes.

Především se zcela změní domovská obrazovka iPhonu. Gurman říká: „Uživatelé budou moci měnit barvu ikon aplikací a umístit je, kam budou chtít. Například všechny ikony sociálních sítí budou moci být modré nebo ikony týkající se financí zelené – a nebude nutné je umisťovat do standardní mřížky, která existuje od prvního dne v roce 2007.“

Díky tomu bude každý iPhone vypadat radikálně jinak než dosud a než každý jiný iPhone. Umístěte aplikace tak, aby vypadaly jako oči a ústa, akční hry obarvěte tak, aby byly krvavě červené, hry pro platformy křiklavě žluté, nebo třeba nechte celou domovskou stránku bez všech aplikací.

Zatím nejsou k dispozici žádné další podrobnosti o tom, jak přesně to bude probíhat a jak rozsáhle bude možné ikony aplikací přebarvovat, ale i odklon od mřížky je výraznou změnou i když ne pro uživatele Androidu, kteří tuto možnost mají již léta.

Zapojení AI

Očekává se, že keynote 10. června se bude hodně věnovat umělé inteligenci, která podle Gurmana také zajistí přinejmenším jeden pozoruhodný nový vzhled iPhonu a to emoji generované umělou inteligencí.

Gurman říká: „Jedna výrazná funkce přinese generativní umělou inteligenci do emoji. Společnost vyvíjí software, který dokáže vytvářet vlastní emoji za běhu na základě toho, co uživatelé píší. To znamená, že najednou budete mít k dispozici zcela nové emoji pro jakoukoli příležitost, nad rámec katalogu možností, které Apple v současné době nabízí na svých zařízeních.“

Jak často se vám stalo, že jste hledali ten správný emotikon, ale nakonec jste se spokojili s méně přesnou možností a nechali osobu, se kterou jste si psali, přemýšlet: „Co tím myslí?“Přijde však ještě spousta dalších změn: Gurman již dříve prohlásil, že mu zaměstnanci Applu řekli, že iOS 18 bude největším softwarovým updatem pro iPhone v historii.

Zdroj: Forbes