Inteligentní rukavice může zvýšit pohyblivost rukou pacientů s mozkovou příhodou. Je navržena tak, aby pomohla jejich zotavení a používání končetin

Tento měsíc bude skupina lidí, kteří přežili mrtvici, testovat novou technologii, která jim má pomoci při zotavování a nakonec obnovit používání končetin a rukou. Účastníci budou nosit novou převratnou chytrou rukavici, která dokáže sledovat pohyby jejich rukou a prstů během rehabilitačních cvičení.

Rukavice obsahuje sofistikovanou síť vysoce citlivých senzorových přízí a tlakových senzorů, které jsou vetkány do pohodlné elastické tkaniny a umožňují sledovat, zachycovat a bezdrátově přenášet i ty nejmenší pohyby ruky a prstů, uvádí portál Medicalxpress.

Jedná se o nejpřesnější rukavice, které dokáží sledovat pohyb ruky a prstů a sílu úchopu, aniž by vyžadovaly kamery pro snímání pohybu. Díky modelům strojového učení, které vědci vyvinuli, dokáže rukavice přesně určit úhly všech kloubů prstů a zápěstí při jejich pohybu. Tato technologie je velmi přesná a rychlá, dokáže detekovat malé protažení a tlaky a předpovídat pohyb s nejméně 99procentní přesností, což se vyrovná výkonu nákladných kamer snímajících pohyb.

Na rozdíl od jiných výrobků na trhu je rukavice bezdrátová a pohodlná a po vyjmutí baterie ji lze snadno vyprat. Předpokládá se plynulý přechod rukavice na spotřebitelský trh s neustálým vylepšováním, a to ve spolupráci s různými průmyslovými partnery. Potenciální využití produkt najde ve virtuální a rozšířené realitě, animaci a robotice.

zdroj: Medicalxpress