Instagram označuje příspěvky z ruských státních médií jako podřadné

Společnost Instagram včera oznámila nové kroky, kterými chce omezit šíření dezinformací o ruské invazi na Ukrajinu. Instagram začal dávat nižší prioritu příspěvkům z ruských státem kontrolovaných médií, napsali na webu Business Insider.

Nyní budou Příběhy, které obsahují nálepku s odkazem na webovou stránku ruského státního média, umístěny níže v seznamu Příběhů. „Tyto Příběhy také označíme, aby lidé věděli, že odkazy vedou na webové stránky ruských státem kontrolovaných médií,“ uvedla v prohlášení mateřská společnost Instagramu Meta.

Před dalším sdílením tohoto obsahu ve svých příbězích budou lidé také upozorněni, že obsah pochází z ruských státních médií. Pokud se lidé přesto rozhodnou tyto příspěvky sdílet, aplikace tyto příběhy umístí níže v seznamu.

Instagram také nedoporučuje příspěvky z ruských mediálních účtů na své stránce Prozkoumat a v rámci Reels. Navíc je obtížnější tyto účty najít ve vyhledávání.

Lidé sledující soukromé účty se sídlem na Ukrajině a v Rusku navíc již nebudou moci zjistit, koho tyto účty sledují a kdo sleduje je. „Tyto účty se také nezobrazují v seznamech sledujících nebo sledovaných osob ani v naší funkci vzájemné sledování,“ uvádí se v prohlášení. Soukromé účty na Ukrajině a v Rusku byly o změně informovány.

Minulý týden společnost Meta oznámila, že začala na Facebooku degradovat příspěvky obsahující odkazy na ruská státem kontrolovaná média.

Zdroj: businessinsider.com