Ikea představila inovativní bezdrátovou nabíječku. Mobil si nabijete od stolu

Nejnovější počin společnosti Ikea v oblasti nabíjení elektronických zařízení se jmenuje Sjömärke.

Jak uvedl magazín Verge, jedná se o podložku o rozměrech 17 x 7 cm, která dokáže přinést bezdrátové nabíjení téměř na jakýkoli stůl. Nebo spíše pod, protože nabíječka je určena k montáži pod povrch stolů, aby nabíjela vše, co je na nich umístěno.

Jedná se o velmi zajímavé řešení pro ty, kteří chtějí tento režim nabíjení využívat, ale nechtějí narušovat vzhled svého pracovního stolu nebo nábytku. Po instalaci pomocí lepicích pásek nebo šroubů (ty nejsou součástí balení) je Sjömärke ve skutečnosti zcela neviditelný, s výjimkou nálepky ve tvaru písmene X, kterou je třeba nalepit na povrch, abyste si pamatovali přesné místo, kam jste umístili zařízení k nabíjení.

Jak jsme již uvedli, systém je vhodný téměř pro jakýkoli stůl. Povrch musí být samozřejmě vyroben z materiálu, který nebrání procesu nabíjení: tedy dřevěné nebo plastové povrchy o tloušťce od 8 mm do 22,2 mm.

Nabíjecí standard je Qi 1.2.4, což znamená, že by měl poskytovat nabíjecí výkon 5 W: dost na to, aby se zařízení přes noc nabilo na 100 %. Bohužel ale postrádá supernabíjení. Nabíječka je také vybavena čidly pro sledování teploty a energie, aby se zabránilo přehřátí, což je důležité z hlediska bezpečnosti, protože přijde do styku s dřevěnými povrchy.

Sjömärke zatím není k dispozici na českých stránkách společnosti Ikea, ale její mluvčí potvrdil serveru The Verge, že nabíječka bude od října k dispozici online a v obchodech za 39,99 USD, což je v přepočtu skoro 800 Kč.

AKTUALIZACE: V prodeji bude nabíječka i v obchodních domech v Česku, a to od 1. října.

Zdroj: The Verge