Nabíjení smartphonu. Tipy, které vyvrací mýty

Smartphone a jeho baterie mají svou určitou životnost. Ta se však dá prodloužit, pokud budete následovat tipy pro správné nabíjení.

Nenabíjej smartphone během noci, nevybíjej ho pod 20 procent či vypínej aplikace pro úsporu baterie. Jaké tipy vám vaši známí či experti na smartphony dali, aby baterie vašeho smartphonu zůstala navždy v kondici? Pravdou je, že žádná baterie není věčná a i ty v smartphonech mají svou životnost. Ta se však dá prodloužit jednoduchými způsoby nabíjení, ale ne všechny známé stereotypy jsou pravdivé. Jak tedy nabíjet naše zařízení správně?

Nabíjení přes noc
Klasickým stereotypem je již zmíněné nabíjení smartphonů přes noc. Říká se, že by se smartphony přes noc nabíjet neměli i když v dnešní době jde určitě už o mýtus. Současné lithium-iontové baterie dokáží zastavit příjem energie jakmile získají hladinu 100% i když v minulosti tomu tak nebylo. A výsledek? Nepřichází k žádnému plýtvání energie či degradace baterie, ve skutečnosti se doporučuje nabít smartphone přes noc, aby bylvydržel celý den.

Vybíjení smartphonu zcela „do nuly“
Patříte mezi ty, kteří nechávají smartphone vybít dokud se nevypne? Mnozí lidé říkají, že tento způsob je nejlepší pro baterii. Opět však jde o mýtus a ve skutečnosti se doporučuje smartphone nabíjet po menších částech během celého dne. Úplné vybití zařízení se doporučuje pouze v případě kalibrace baterie, která se doporučuje provádět každé dva až tři měsíce. Zároveň se doporučuje udržovat baterii nabitou mezi 30 – 80% její kapacity.

Bojíte se přehřívání během nabíjení smartphonu, a tak ho raději nepoužíváte? Můžete být zcela klidní a takovýmto způsobem sice zpomalujete nabíjení, ale určitě se smartphone nepoškodí. Co se však týká nabíjení, vždy je lepší používat originální příslušenství, aby se smartphone zbytečně nepřehříval. Stejně je pro smartphone lepší nabíjet klasickým adaptérem a nikoli nabíjet z počítače či nabíječkou do auta.

Vypínání aplikací pro úsporu baterie
Další velmi rozšířenou pověrou je vypínání aplikací. Ty vypínáme zejména pro úsporu baterie, aby nám neubíraly energii pokud jsou spuštěny na pozadí. Děláme to však zcela zbytečně, protože mnohem více baterie spotřebuje vypínání a opětovné zapínání aplikace jako když aplikace konstantně „běží“ celou dobu.

Věřili jste některým z těchto mýtů i vy?