Hybridní ruská příšera útočí. Na podvozky tanků T-80 je namontován protiponorkový raketomet RBU-6000 Směrč-2

Válka na Ukrajině je plná někdy velmi podivných konstrukcí převzatých živě z Šíleného Maxe nebo Warhammeru 40K. Vysvětlíme vám, co je tato konkrétní „příšera“ založená na tanku T-80 zač.

Tato podivná vozidla na videu níže, která vypadají jako nějaké orčí dělostřelectvo ze hry Warhammer 40K, jsou ve skutečnosti raketová děla vyrobená Rusy. K vytvoření těchto frankensteinů byly použity podvozky tanků T-80, na nichž je namontován hloubkový raketomet RBU-6000 Směrč-2. Na videu můžeme vidět, jak hybridní ruská příšera útočí.

Ruská střelba z hloubkového raketometu RBU-6000 Směrč-2 namontovaného na tanku T-80.
Stojí za zmínku, že se nejedná o první ruský pokus o kombinaci námořní výzbroje s obrněnými nebo pancéřovanými vozidly.

Tentokrát je zde vidět, že byly použity hloubkové raketomety RBU-6000 Směrč-2 upravené pro protiponorkový boj. Obsahují 12 skluzů pro hloubkové raketové pumy RGB-60 ráže 212 mm. Hmotnost jedné raketové pumy je 113,6 kg, z toho 23,5 kg připadá na výbušnou nálož, píše portál TechWP.

Na druhou stranu i něco takového může být pro Rusy lepší než munice dodávaná ze Severní Koreje, která má vyloženě hrozivé recenze a připomíná spíše ruskou ruletu s možnostmi: vybuchne, vystřelí, nedosáhne cíle, dopadne na cíl podle záměru obsluhy. Ve srovnání s ní možná námořní dodávky alespoň dosáhnou cíle.

Zdroj: TechWP