Hackeři provedli loupež století a ukradli 91 milionů dolarů v kryptoměnách. Burza Liquid v troskách

Smutná realita, která právě dostihla burzu Liquid. 91 milionů ukradených dolarů v kryptoměnách, informuje portál cnbc.com

Japonská burza Liquid Global informovala své uživatele, že v důsledku narušení došlo ke ztrátě desítek milionů dolarů. Kromě svého oznámení společnost Liquid poskytla různé adresy identifikovaného hackera v sítích Bitcoin, Ethereum, Tron a Ripple. Útočníkovi se totiž podařilo získat přístup k několika jejich peněženkám, čímž způsobil společnosti ztrátu 91 milionů dolarů v kryptoměnách.

V době psaní tohoto článku byly různé peněženky identifikované jako patřící útočníkovi a nácházely se na nich tyto kryptoměny:

107 BTC (5 milionů dolarů)
11 937 ETH (38 milionů dolarů)
68 ERC-20 (24 milionů dolarů)
2 600 933 TRX (226 000 USD)
11 508 516 XRP (14 milionů dolarů)
Úplný seznam ukradeného majetku najdete v nejnovější zprávě, kterou zveřejnila společnost Liquid.

Ačkoli peněženky BTC a ETH zůstávají prozatím nedotčené, prostředky uložené v Tronu a Ripplu již byly přesunuty do jiných peněženek, což naznačuje, že útočník již začal s praním peněz. Mezitím bylo zachráněno 16 milionů dolarů v ERC-20 poté, co je jejich emitenti zmrazili.

Společnost Liquid se doposud nezmínila o žádném plánu náhrady za ukradené prostředky. Doufejme, že pro své uživatele měla platforma pojištění.

Nedávno došlo k velkému hackerskému útoku na protokol Poly-Network i v ekosystému DeFi. Celkem bylo ukradeno 600 milionů dolarů v kryptoměnách, které útočník vrátil. Od té doby protokol zvažuje najmutí tohoto hackera, aby zajistil bezpečnost protokolu.

Zdroj: CNBC