Facebook vytvoří vlastní chytré hodinky. Budou sociální

Tento projekt může být úspěšný – gigant ve světě sociálních médií chce nyní vsadit na vybavení. Společnost Marka Zuckerberga hodlá uvést na trh své vlastní chytré hodinky.

Přestože je práce na zapojení Facebooku do IoT (Internetu věcí) přísně důvěrná, našel web Information některé zajímavé podrobnosti. Je známo, že inteligentní hodinky Zuckerberga, které by měly být na trh uvedeny v příštím roce, mají být založeny na operačním systému Android.

Charakteristickým rysem narozdíl od konkurence by byly sociální funkce – existovaly by tedy možnosti komunikace s přáteli, aplikace pro výměnu zpráv, ale také fitness software. Pokud budou první chytré hodinky Facebooku úspěšné, bude společnost chtít vytvořit zcela vlastní operační systém pro tento typ zařízení, který by byl určitě silně integrován do sociálních sítí a messengeru Facebooku.

Jak naznačuje web The Verge, vstup do světa hardwaru není pro společnost Zuckerberga průkopnický. Ten má ve své firmě například Oculus (výrobce brýlí AR a VR) nebo projekt Portal (inteligentní reproduktor s obrazovkou a kamerou).