Extrémně rychlé nabíjení autobaterie za pět minut. Izraelský startup dodá technologii extrémně rychlého nabíjení do prototypu vozu Polestar v roce 2024

O příslibu technologie pětiminutového nabíjení elektromobilů od izraelské technologické společnosti StoreDot jsme psali už v době, kdy se o elektromobilech na automobilovém trhu spíše uvažovalo. Pokaždé, když se zdálo, že se technologie blíží přípravě pro skutečné automobily nebo výrobky v reálném světě, se vše odsunulo nebo utichlo. Společnost však tvrdí, že její baterie „100-in-5“ jsou na dobré cestě k tomu, aby byly do roku 2025 připraveny k sériové výrobě, a nyní ve spolupráci se společností Polestar představuje první prototyp v plném měřítku využívající technologii extrémně rychlého nabíjení (XFC). Polestar 5 GT bude schopen nabíjet zapět minut, píše portál NewAtlas.

Nabíjení by mohlo být zásadním zlomem potřebným pro široké rozšíření elektromobilů. Přesto je integrace prototypu v plném rozsahu nezbytným krokem k dosažení tohoto konečného cíle.

Společnost Polestar hodlá technologii baterií StoreDot použít v prototypu 5GT v roce 2024. Společnost chce být prvním výrobcem automobilů, který předvede články XFC na plnohodnotném pojízdném prototypu.

„StoreDot dělá obrovské pokroky ve vývoji své technologie extrémně rychlého nabíjení a my jsme hrdým investorem a partnerem v jejím vývoji,“ uvedl generální ředitel společnosti Polestar Thomas Ingenlath. „Průkopnické baterie pro extrémně rychlé nabíjení společnosti StoreDot mohou v kombinaci s naším připravovaným špičkovým elektrickým pohonem způsobit revoluci ve vlastnictví elektromobilů, které se budou moci dobíjet během několika minut.“

Vypadá to, že pětiminutové nabíjení je velmi blízko.

Zdroj: NewAtlas