Existoval Ježíš Kristus? Vědec tvrdí, že celý příběh byl vymyšlený, aby Římská říše ovládla masy lidí

Výstřední teorie, která považuje Ježíše jen za smyšlenou „literární postavu“, vyvolává ostré reakce po celém světě.

Americký vědec Joseph Atwill senzačně prohlašuje, že příběh Ježíše Krista byl římský podvod určený k ovládání lidí. Křesťanství je podle něho nepodložené náboženství, které bylo navržené Římskou říší, aby ospravedlnilo otroctví a uklidnilo občany, píše britský Express.

„Nechci způsobit křesťanům žádnou újmu, ale je to důležité pro naši kulturu. Musíme znát pravdu o naší minulosti, abychom mohli pochopit, jak a proč vlády vytvářejí falešné dějiny a falešné bohy. Často to dělají, aby vybudovali společenský řád, který je proti zájmům obyčejných lidí,“ popsal Joseph Atwill ve svém blogu na webu Cision. Napsal, že křesťanství může být považováno za náboženství, ale ve skutečnosti bylo vyvinuté a používané jako systém kontroly otroků, kteří věřili, že jejich otroctví „nařídil Bůh“.

„Ačkoli může být křesťanství pro někoho útěchou, může být také velmi škodlivou a zákeřnou formou ovládání mysli, která v dějinách vedla ke slepému přijetí nevolnictví, chudoby a války,“ pokračuje vědec.

Vládnoucí Římská říše nedokázala čelit vzrůstajícím vzpourám židovských sekt v Palestině a proto se museli vládci uchýlit k psychologické válce, díky níž se jí podařilo ovládnout masy lidí. V té době v prvním století sepsali vládnoucí římští aristokraté Nový zákon, kde si příběh Ježíše Krista zcela vymysleli. Atwill říká, že svůj objev učinil, když studoval Nový zákon spolu s „válkou Židů“.

Joseph Atwill dokonce došel tak daleko a prohlásil, že „dodnes se zejména ve Spojených státech používá symbol Ježíše k vytváření podpory pro válku na Blízkém východě“. Vědec považuje své důkazy za nezvratné a je přesvědčený, že jejich přijetí je jen otázkou času. Je to tedy začátek konce křesťanství? „Pravděpodobně ne,“ připouští Atwill.

Zdroj: Express, Cision