Evropská unie oficiálně plánuje zavedení digitálního eura

Dalším významným hráčem v oblasti digitálních měn se zřejmě stane Evropská unie, která oznámila, že počátkem roku 2023 plánuje předložit návrh zákona, který by stanovil právní základ pro pokračující práci Evropské centrální banky, informovali na webu TechRadar.

Hodnota kryptoměn za poslední dva až tři roky enormně vzrostla a zdá se, že vlády a řídící orgány po celém světě si toho všímají a snaží se předběhnout občany experimentující s alternativními měnami a platebními systémy.

Plány původně oznámila šéfka financí EU Mairead McGuinnessová na konferenci FinTech. Abychom si byli jisti, jaký plán EU navrhuje, musíme se seznámit s jeho přesným zněním, ale s ohledem na stále větší digitalizaci světa je z něj zřejmý určitý přínos.

Podle Evropské centrální banky by digitální euro bylo stále eurem, jako bankovky, ale digitální. Digitální euro by nenahrazovalo hotovost, ale spíše ji doplňovalo. Eurosystém bude i nadále zajišťovat přístup k hotovosti v celé eurozóně. Digitální euro by vám dalo další možnost volby, jak platit.

Poté, co v roce 2021 pronikly kryptoměny do mainstreamu, se vlády po celém světě vážně zabývají tím, jak začlenit digitální technologie do svých vlastních měnových rámců.

Zdroj: techradar.com