EU uspořádala v metaverzu galavečer za téměř 10 milionů Kč. Přišlo tam jen šest lidí

Představte si, že jste uspořádali akci, na kterou nikdo nepřišel. Je to noční můra každého hostitele – tím spíše, pokud náklady na jeho organizaci spolkly značnou částku peněz. V takové situaci se ocitla Evropská unie, která na akci v metaverzu vynaložila 387 000 eur (v přepočtu cca 9,6 milionů Kč). Problémem bylo, že se dostavilo pouze šest lidí.

Oddělení zahraniční pomoci Evropské komise uspořádalo tuto akci v metaverzu, aby se pokusilo zvýšit povědomí mladšího publika o své práci. Akce se však nesetkala s velkým zájmem, digitálního galavečera se údajně zúčastnilo pouze šest lidí, jak píše server Euronews.

Vytvoření virtuálního prostoru, který by přilákal mladé publikum, přitom nebylo levnou záležitostí. Evropská komise vynaložila 387 000 eur (přibližně 9,6 milionů Kč) na svou platformu metaverse, která má podpořit iniciativu EU Global Gateway.

Jedním z účastníků akce, která byla označena za „slavnostní“, byl Vince Chadwick, novinář z časopisu Devex, který se s tím pochlubil na Twitteru. „Tady jsem na „slavnostním“ vystoupení v metaversu oddělení zahraniční pomoci EU za 387 tisíc eur. Po počátečním rozpačitém povídání s asi pěti dalšími lidmi, kteří se tu objevili, jsem na to sám,“ napsal.

Zdroj: redakce, euronews.com