Elon Musk dokončil další projekt. V podzemním tunelu budou jezdit Tesly

První primárně komerční projekt společnosti The Boring Company, za kterou stojí Elon Musk, je hotový. Tzv. Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop) je podzemním dopravním systémem, v rámci kterého se budou cestující zpočátku přepravovat osobní elektromobily Tesla.

To, co před pár lety mohlo znít jako vtip vyplývající z frustrace Elona Muska, když čekal v zácpě, začíná se stávat skutečností. Koncem roku 2016 Musk založil společnost The Boring Company, která si dala za cíl eliminovat městské dopravní zácpy. A to prostřednictvím rychlého budování nákladově efektivních podzemních dopravních tunelů.

S prvním testovacím projektem, který však bude mít i komerční využití, se začalo v Los Angeles. Ten si vysloužil takovou pozornost, že společnost The Boring Company i díky němu získala čistě komerční kontrakty. Jejím prvním primárně komerčním projektem je přitom zmiňovaná „smyčka“ LVCC v Las Vegas.

Projekt dopravního systému LVCC Loop byl dokončen a první novináři si měli možnost tento tunel prohlédnou a vyzkoušet si jízdu v elektromobilech Tesla. Dozvěděli jsme se přitom mnoho zajímavých informací, které shrnul portál Teslarati.

Vybudování LVCC Loopu, včetně tří terminálů, trvalo necelé 2 roky, i navzdory všem dobře známé pandemii. Vyšlo to přitom na přibližně 52,5 mil. dolarů. Pro srovnání, součástí výběrového řízení ohledně dopravního systému v Las Vegas, který měl ulehčit tamní provoz, byl i nadzemní projekt společnosti Doppelmayr Garaventa Group s odhadovanou cenou 215 mil. dolarů, přičemž později se mluvilo o snížení ceny na 85 mil. dolarů. Projekt LVCC Loop je tedy podstatně levnější, přičemž se dá předpokládat, že The Boring Company bude neustále zefektivňovat své postupy, což se projeví na vyšší nákladové efektivitě a nižší koncové ceně.

LVCC se bude vylepšovat
Smyčka LVCC bude zpočátku schopná přepravit 4 400 osob za hodinu prostřednictvím 62 osobních elektromobilů Tesla pod dohledem řidiče, a to „systémovou“ rychlostí 56 km / h. Na základě předchozích testů však víme, že tento systém má z hlediska rychlosti a přepravní kapacity mnohem větší potenciál.

Během zmíněných testů jezdili Tesly např. rychlostí 187 km / h, přičemž ve všeobecných plánech je zajistit plně autonomní jízdu maximální rychlostí 240 km / h.

Steve Hill, šéf Las Vegas Convention and Visitors Authority, pro Las Vegas Review-Journal uvedl, že LVCC Loop bude nakonec používat vozidla s větší přepravní kapacitou. Naznačil přitom vozidla pro 16 cestujících. A dodal, že v rámci systému LVCC Loop bude dostupná aplikace, která umožní přivolání elektromobilu Tesla. Součástí tedy budou i tzv. mobility služby na zavolání.

Na konec si můžete prohlédnout krátké záznamy od prvních médií, které měly možnost navštívit LVCC Loop.