Elektrické sandály – neobvyklý nápad pro osobní dopravu. Zdvojnásobí rychlost chůze, dosahují rychlosti až 11 km/h

Společnost Shift Robotics právě začala prodávat neobvyklý gadget, který může nahradit jízdní kolo nebo koloběžku. Jedná se o elektrické sandály nazvané Moonwalkers.

V létě se mnoho lidí vzdává používání veřejné dopravy a místo toho se rozhodnou dojíždět do práce nebo do školy na kole nebo koloběžce. Tento způsob je nejen rychlejší, protože není třeba stát v dopravních zácpách. Je také pohodlnější, protože se vyhnete přeplněným autobusům nebo tramvajím, kde mohou číhat kapsáři. Pokud však máte drahou koloběžku nebo kolo, je nepravděpodobné, že byste je nechali před budovou, protože byste je po návratu nemuseli najít. Mezitím je takové vybavení příliš těžké a neskladné na to, abychom si ho brali s sebou do kanceláře nebo školní třídy.

Řešením by mohly být samohybné sandály nazvané Moonwalkers, které vyvinuli inženýři ze společnosti Shift Robotics. Poprvé jsme o tomto neobvyklém gadgetu slyšeli na začátku letošního roku, kdy konstruktéři spustili na Kickstarteru sbírku prostředků potřebných k jeho výrobě. Podařilo se jim vybrat téměř 6 milionů korun v přepočtu, což umožnilo realizaci projektu. Nyní se majitelem výrobku může stát kdokoli, pokud má dostatečně tučnou peněženku. Než se však dostanu k ceně, podívám se na ni trochu blíže.

Moonwalkers vypadají jako sotva elegantní kolečkové brusle připevněné k botám, ale výrobce tvrdí, že jeho zařízení s nimi nemá nic společného. Jde o speciálně vyvinutý systém, který vám umožní chodit, jako byste měli normální boty, a přitom téměř zdvojnásobí vaši rychlost. Dosahuje rychlosti až 11 km/h, takže se můžeme pohybovat opravdu rychle. A zároveň není třeba se sandály učit používat, protože vývojáři tvrdí, že jejich používání je zcela intuitivní.

Obuv váží celkem 4 kg a má zabudovaný pohonný systém, který je řízen umělou inteligencí, takže se lépe přizpůsobí stylu chůze uživatele. Vestavěná baterie, nabíjená přes USB, by mezitím měla podle výrobce vydržet přibližně 10 hodin rychlé chůze. Sandály jsou samozřejmě voděodolné, takže se majitel nemusí bát, že by procházka v dešti drahý gadget zničila.

Objednávky na Moonwalkers lze již nyní podávat na webových stránkách výrobce. Sandály však nejsou levné, protože stojí neuvěřitelných 1 399 dolarů, což je v přepočtu asi 32 000 Kč. K dostání jsou ve velikostech EU 42-45 a je třeba také připomenout, že maximální hmotnost jejich nositele by neměla přesáhnout 100 kg. To samozřejmě neznamená, že je těžší lidé nemohou používat. Za určitých okolností budou zkrátka pomalejší.

Zdroj: Kickstarter