Čínský robotický pes je první na světě, který má umělou inteligenci a vlastní pohybový aparát

Tento pes robot nabízí možnost programování s otevřeným zdrojovým kódem a spotřebitelé jej mohou jednoduše ovládat pomocí dálkového ovladače nebo aplikace, píše web Interesting Engineering.

Čínská startupová společnost Hengbot představila Sparkyho, prvního robotického psa na světě s pohybovým aparátem. Tento vynalézavý robot dokáže běhat, skákat a provádět triky jako skutečný pes s využitím pokročilé umělé inteligence.

Sparky chodí přirozeněji než předchozí robotičtí psi díky svému štíhlému, elegantnímu designu, který napodobuje živé zvíře. Robot neboli robopes má zabudovanou kameru a mikrofon, což mu umožňuje komunikovat s okolím.

Robotický pes Sparky je celý vyroben z kovu. Jeho výdrž na baterie je více než 50 minut.

Cílem společnosti Hengbot je vyrábět roboty, kteří jsou rychlí, hbití a příjemní na dotek, aby se rozplynula hranice mezi technologií a skutečným živým tvorem, tvrdí čínská společnost.

Robotický pes Sparky bude brzy k dispozici na Kickstarteru, takže spotřebitelé si budou moci vyzkoušet vlastnictví tohoto domácího mazlíčka, poznamenal web Robotics & Automation News.

Zdroj: Interesting Engineering; Robotics & Automation News