Čínská firma představila roztomilého robotického psa s umělou inteligencí pro děti

Čínská společnost Weilan nedávno odhalila svůj nejnovější výtvor – pozoruhodného robotického psa s názvem BabyAlpha, který je navržen tak, aby změnil běžné obavy spojené s roboty a umělou inteligencí.

BabyAlpha, který je šestou generací robotického psa Alpha. Tento robotický pes je navržen speciálně pro rodinnou společnost. BabyAlpha rozumí lidské řeči a projevuje empatii, ale zajímavé je, že nemůže odpovídat na otázky. Aktuálně podporuje konverzace v čínštině a angličtině a plánuje podporu více jazyků, píše portál Interesting Engineering.

Robotický pes je vybaven inteligentním hlasovým rozpoznáváním od společnosti Baidu a nabízí pokročilé rozpoznávání řeči, přesné určování zdroje zvuku a komplexní detekci obsahu.

BabyAlpha také může sloužit jako rozhraní pro videohovory a má Touch To Go™ XR dálkové ovládání. Systém podporuje Bluetooth, WiFi a 4G dálkové ovládání a je lehký a uživatelsky přívětivý.

Kromě toho BabyAlpha nabízí širokou škálu senzorů a vybavení, včetně širokoúhlého vidění, dotykového senzoru, senzoru teploty a vlhkosti.

Výrobce tvrdí, že BabyAlpha integruje různé chytré aplikace a internetové služby pomocí technologie plug-in a mikroslužeb.

Zdroj: Interesting Engineering