Čínská armáda vyvíjí nebezpečné biotechnologické zbraně, které budou ovládat mozek nepřítele

Peking hodlá nasadit do výzbroje „chemické“ zbraně, které by dokázaly dezorientovat a zmást nepřátelské síly, uvedl web Insider.

Čínská armáda tvrdí, že využívá jen pokrokové technologie, které rychle mění povahu válčení. Peking chce mít zbraně, které ovládnou mozek nepřítele, to znamená, že budou mít vliv na rychlost myšlení, koncentraci, pozornost i schopnost pochopení informací.

V důsledku toho Peking upravil své priority vojenské modernizace tak, aby vedle mechanizace zahrnovaly také „inteligentní“ schopnosti. Zbraně ovládající mozek by vyhovovaly autokratickému režimu, který chce mít pod kontrolou i svou populaci. „Vědecké úsilí o biotechnologie a lékařské inovace může zachránit životy. Čína se bohužel rozhodla použít tyto technologie k tomu, aby dosáhla kontroly nad svými lidmi a potlačování příslušníků etnických a náboženských menšinových skupin,“ řekla americká ministryně obchodu Gina Raimondo.

Rozhodnutí uvalit sankce na čínské společnosti následuje po důkazech, že jejich výzkum, produkty nebo služby mají vojenské využití a jsou nebo budou využívány k podpoře porušování lidských práv Komunistickou stranou Číny. „Nemůžeme dovolit, aby americké komodity, technologie a software, které podporují lékařskou vědu a biotechnické inovace, byly odkloněné k použití, které je v rozporu s národní bezpečností USA,“ řekla ministryně Gina Raimondo a dodala, že USA budou i nadále pevně stát proti snahám „otočit nástroje“, které mohou pomoci lidstvu a proměnit je v nástroje, které ohrožují globální bezpečnost.

Čínská komunistická strana zarputile usiluje o ekonomickou, technologickou a vojenskou převahu. Úřad pro průmysl a bezpečnost amerického ministerstva obchodu nyní uvádí, že do „zneužití biotechnologií“ se zapojila Čínská akademie vojenských lékařských věd a 11 jejích výzkumných institucí.

Mezinárodní společenství opakovaně kritizovalo Peking za jeho genocidní politiku vůči Ujgurům v Sin-ťiangu. USA obvinily Komunistickou stranu Číny ze zločinů proti lidskosti za to, že se zaměřuje na ujgurskou menšinu a stíhá ji. Zpráva Pentagonu uvedla, že čínská armáda pokračuje ve své kampani, aby se stala globální velmocí zvládnutím pokročilých technologií, což je v souladu s předchozími prohlášeními Komunistické strany Číny o změně budoucího válčení pomocí nových technologií, včetně biomedicínských.

Zdroj: Insider