Chytré brýle Ray-Ban od Meta dostávají novou funkci, nově umí nahrát fotky přímo na Instagram

Společnost Meta opět vylepšuje své chytré brýle Ray-Ban. Tentokrát jde o novou funkci nahrávání fotek přímo na Instagram a také přístup k službě Amazon Music, jak informují například portály Engadged a Techcrunch.

Meta se neustále snaží vylepšovat výrobky, které nabízí. Jednou z věcí je možnost sdílet obrázky na Instagram Stories a to tak, že nebude muset uživatel vůbec vyndávat telefon. Bude stačit, když uživatel řekne: Hey Meta, post a photo to Instagram (česky: Ahoj Meto, dej fotku na Instagram). Funkce má sloužit pro ty, kteří rádi sdílejí aktuální informaci v reálném čase.

Přehrávání hudby v aplikaci Amazon Music

Nejen, že bude možné sdílet fotky na Instagramu, tak novinkou je také možnost přehrávání skladeb v aplikaci Amazon Music. Bude tedy velice jednoduché využít tuto funkci. Stačí, když uživatel řekne: Hey Meta, play Amazon Music. A funkce se rychle spustí. Sklady bude možné poslouchat přes otevřený audio systém chytrých brýlí. Zvuk také bude možné ovládat pomocí dotykových ovládacích prvků na zařízení, případně hlasem. Jestliže bude mít uživatel účet Calm a bude se chtít odreagovat, bude možné na chytrých brýlích místo toho poslouchat řízenou meditaci případně cvičení na rozjímání. K tomu bude potřeba jen říct: Hey Meta, play the Daily Calm. Jestliže chce uživatel využít účet Calm, ale nemá ho, je možné si ho vyzkoušet na 3 měsíce zdarma. Tyto funkce budou zaváděny postupně.

V květnu společnost Meta zavedla multimodální umělou inteligenci pro chytré brýle Ray-Ban. A díky této funkci pak mohou chytré brýle fungovat na bázi osobního zařízení s umělou inteligencí místo chytrého telefonu. O této funkci jsme již také psali.

Nové styly brýlí

Mimo nových funkcí ještě společnost Meta začala rozšiřovat počet stylů, které jsou dostupné v 15 zemích včetně Evropy. Nové rozšíření je styl Skyler v lesklé křídově šedé barvě s gadientními skořicově růžovými čočkamy. Dále pak Skyler v lesklé čerrné barvě s čočkami Transitions Cerulean Blue a posledním rozšířením je také Headliner Low Bridge Fit v lesklé černé barvě s čočkami Polar G15.

Zdroj: Engadged, Techcrunch