ChatGPT lze nyní používat bez účtu

ChatGPT nyní může používat kdokoli i bez účtu OpenAI. Pro DALL-E 3 však účet stále potřebujete, informuje web The Verge.

OpenAI již nebude vyžadovat účet pro používání ChatGPT, bezplatné platformy společnosti pro umělou inteligenci. Týká se to však pouze ChatGPT, protože ostatní produkty OpenAI, jako například DALL-E 3, stojí peníze a pro přístup k nim bude stále vyžadován účet. „Zavádíme to postupně s cílem zpřístupnit umělou inteligenci každému, kdo se zajímá o její možnosti,“ uvedla společnost OpenAI v příspěvku na blogu.

Od prvního spuštění ChatGPT na konci roku 2022 se zájemci museli zaregistrovat na účet OpenAI. Chatbot se ukázal jako populární a díky němu se ChatGPT stala jednou z nejrychleji rostoucích služeb vůbec. Společnost poté přidala placené předplatné, které umožnilo přístup k produktům, jako je DALL-E 3. Uživatelé budou potřebovat účet, aby mohli ukládat a prohlížet historii chatu, sdílet chaty a vést hlasové konverzace.

Společnost OpenAI uvedla, že ChatGPT používá týdně více než 100 milionů lidí ve 185 zemích. Společnost SimilarWeb, která sleduje návštěvnost, zjistila, že ChatGPT s odhadovanými 1,6 miliardami návštěvníků v únoru zůstává nejnavštěvovanější stránkou s chatboty s umělou inteligencí, i když Gemini od Googlu začíná nabírat na síle. Její návštěvnost však mírně poklesla z maxima dosaženého v květnu 2023, kdy počet odhadovaných návštěv překročil 1,8 miliardy.

Společnost OpenAI uvedla, že zavedla „dodatečná ochranná opatření“, včetně blokování výzev v širším rozsahu kategorií, ale blíže nerozvedla, o jaké kategorie se jedná. Možnost odhlásit se z modelového tréninku bude stále k dispozici, a to i pro ty, kteří nemají účet. Uživatelé služby ChatGPT mohou přepnout, zda jejich aktivita na ChatGPT může být použita k trénování modelů AI společnosti OpenAI.

Mezitím další produkty OpenAI, jako je nově oznámená služba klonování hlasu AI Voice Engine a platforma pro tvorbu videí Sora, zůstávají dostupné pouze pro omezený počet uživatelů a partnerů a nejsou součástí výhod plynoucích z vlastnictví účtu OpenAI.

Zdroj: The Verge