Apple údajně vyrobil prototypy skládacích iPhonů ve stylu véčka

Vzhledem k tomu, jak se trh smartphonů za posledních několik let vyvíjel, není překvapením, že Apple zvažuje možnost výroby skládacích iPhonů. Společnost má ve své výzkumné laboratoři jistě všechny druhy podivných a šílených zařízení, ale nová zpráva vrhla nějaké světlo na to, co Apple dělá se skládacími zařízeními.

Podle portálu Engadget vytvořil Apple dva prototypy skládacího iPhonu ve stylu véčka. Pokud by Apple postoupil vpřed se skládacími iPhony, pravděpodobně by nepřišly na trh dříve než v roce 2026 – sedm let po debutu Galaxy Fold.

Podle zprávy existují dva hlavní problémy, které by mohly zabránit Applu v prodeji skládacích iPhonů. Za prvé, jeho inženýři dosud nebyli schopni vyřešit technické problémy skládacích smartphonů. První Samsung Fold měl notoricky známou mezeru mezi dvěma polovinami obrazovky, do které se mohly dostat nečistoty. Za druhé, designéři Applu údajně zjistili, že je těžké vytvořit funkce pro skládací iPhone, které by z něj učinily dostatečně přesvědčivou volbu pro spotřebitele. To je kritické vzhledem k vyšším cenám skládacích zařízení ve srovnání s telefony, které mají tradičnější tvar.

Další starostí inženýrů je, že prý chtěli udělat každou stranu o polovinu tenčí než běžný iPhone, takže po složení bude mít zhruba stejnou tloušťku. Ale tato technologie ještě není úplně tam, vzhledem k velikosti baterie a omezením zobrazení.

Apple si s výrobou skládacího smartphonu pohrává už několik let. Zdá se pravděpodobnější, že prvním skládacím zařízením společnosti Apple, pokud by se rozhodl, že nějaké vydá, bude iPad. To by pro společnost znamenalo menší riziko než výroba skládací verze jejího nejdůležitějšího produktu jako první. Apple by se nemusel tolik starat o tloušťku skládacího iPadu. Tablet by také nemusel splňovat tak vysoké standardy v pádových testech. Apple údajně vyvíjí skládací iPad minimálně od roku 2020.

zdroj: Engadget