Nový patent společnosti Microsoft odhaluje mobilní zařízení s trojitým displejem

Společnost Microsoft navrhla vícepanelové zařízení, které by se skládalo ze tří obrazovek spojených dvěma panty a umožňovalo by zvětšovat nebo zmenšovat jejich plochu, napsali na webu indiatoday.in.

Tyto informace byly uvedeny v nové patentové přihlášce společnosti Microsoft, která byla zveřejněna 23. prosince 2021 na americkém patentovém úřadě a která obsahuje návrh evoluce skládacího telefonu Surface Duo – zařízení se třemi obrazovkami, které by se skládalo ve dvou oblastech, jedné dovnitř a druhé ven.

Společnost ve vlastním textu patentu uvádí, jaké jsou podle ní výhody tohoto typu zařízení, například to, že na různých panelech lze zobrazit několik aplikací současně. Použití kloubu také umožňuje sklápění v různých směrech, čímž se zvětšuje plocha obrazovky.

Patent také ukazuje schéma, jak by mohl fungovat smartphone s trojitou obrazovkou. Jak můžete vidět na obrázku, navrhované zařízení od Microsoftu může obsahovat tři displeje spojené dvěma panty uprostřed. Telefon se bude otevírat jako kus složeného papíru, který se změní v jeden velký displej. Jakmile uživatel telefon rozbalí, všechny tři displeje se zarovnají.

Takový telefon by se mohl ukázat jako převratný výrobek na trhu skládacích smartphonů. Samozřejmě se bude značně lišit od toho, jak vypadají ostatní skládací telefony. Pokud se mu ale podaří poskytnout bezproblémový zážitek ze skládacího displeje, nebude trvat dlouho a tuto technologii přijmou i ostatní výrobci.

Zdroj: indiatoday.in