Aplikace Voice Swap umí naklonovat hlas a zároveň jej chrání před kopírováním

Voice Swap je nová platforma, která klonuje jedinečné hlasové nuance zpěváka. Podle nové společnosti k tomu stačí 25 minut zpěvu nebo osm skladeb bez doprovodu. Z nich se pak vytvoří váš osobní hlasový klon.

Platforma Voice Swap, která uznává, že hlas umělce je jeho podpisem a jedinečnou identitou, zajišťuje ochranu této práce. Cílem je otevřít skladatelům, producentům a spolupracovníkům nové zdroje příjmů. Společnost má pevnou pozici v ochraně práv umělců a zajišťuje spravedlivou odměnu pokaždé, když je hlas umělce použit, jak píše web Attack Magazine.

Společnost Voice Swap se řídí zásadou nulové tolerance vůči neoprávněnému komerčnímu využití hlasu umělce, a to díky technologii, která je navržena tak, aby bylo možné vysledovat použití hlasu až k jeho zdroji.

Výhody jsou oboustranné. Producenti mohou legálně poslouchat nápady s různými hlasy a vydávat skladby se souhlasem příslušných zástupců. A hudebníci si nyní mohou chránit svůj vlastní hlas. Služba Voice Swap funguje na modelu předplatného, který umělcům poskytuje poměrný podíl na příjmech z použití jejich hlasového modelu.

Platforma podporuje transparentnost, nabízí pravidelné vyúčtování a zajišťuje, že umělci jsou za svůj přínos právem odměněni. Za projektem Voice Swap stojí DJ Fresh, majitel labelu Breakbeat Kaos, a kanadský hudebník Nico Pellerin.

Zdroj: redakce, attackmagazine.com