Americké námořnictvo představuje svého největšího podvodního drona, bezpilotní ponorku

Americké námořnictvo předvedlo nedávno svou bezpilotní ponorku s názvem Snakehead UUV. Snakehead znamená v překladu Hadí hlava. Tato ponorka startuje ze suchých palubních krytů jaderných ponorek.

Jak se uvádí na webu InterestingEngineering, ponorky Snakehead UUV budou vlastně takovým největším podvodním dronem, které americké námořnictvo může nasadit. Jsou modulární a lze je překonfigurovat tak, aby se hodily pro více misí.

Vzhledem k tomu, že ponorky operují ve vysoce nepřátelském prostředí, budou schopné posádce pomoci prozkoumat oblast z hlediska hrozeb z bezpečné vzdálenosti. Mohou být také nasazeny k hledání potopených objektů, během záchranných akcí při leteckých katastrofách nebo potopených lodí.

Konstrukce bezpilotní ponorky Snakehead také zahrnuje technologické inovace, pokud jde o materiály trupu, metody startu a také lithium-iontové baterie, které ji budou napájet. Podle webu The Drive, je ponorka napájena lithium-iontovými bateriemi odolnými proti poruchám, které zabraňují selhání článků a umožňují zdárné dokončení mise.

Zdroj: interestingengineering.com, thedrive.com