Američani úspěšně otestovali nový sebevražedný dron ALTIUS-700M. Předvedl bezchybný výkon

Americká společnost Anduril Industries oznámila, že sebevražedný dron ALTIUS-700M nedávno prošel náročným testováním v Utahu v USA, kde předvedl bezchybný výkon a přesné zásahy proti různým cílům.

Hovorově nazývaný dron kamikadze nebo sebevražedný dron, bezpilotní munice řady ALTIUS, zahrnuje celou řadu misí od shromažďování zpravodajských informací až po kinetické údery. Varianta 700M, která se může pochlubit nosností srovnatelnou s raketou AGM-114 Hellfire, díky větší bojové hlavici a prodlouženému doletu až 160 km zasazuje ničivé údery obrněným cílům a infrastruktuře.

Dron ALTIUS-700M je určen pro expediční nasazení na vzdušných, pozemních nebo námořních platformách a kombinuje v sobě špičkovou dobu setrvání s pokročilou autonomií, což umožňuje koordinované údery a přesné zaměření bez nutnosti laserového označení. Jeho otevřená hardwarová a softwarová architektura umožňuje bezproblémovou integraci s různými užitečnými zatíženími a softwarovými sadami pro mise, což operátorům poskytuje rozhodující kontrolu nad prováděním misí.

Vypuštěné efekty přinesou armádě kritickou schopnost s pokročilým týmovým propojením systémů s posádkou a bez posádky, které umožní detekovat, identifikovat, lokalizovat a hlásit pohybující se hrozby ve sporném prostředí. Transformační schopnosti vypuštěných efektů, které přináší do rozsáhlých bojových operací, poskytují velitelům sborů, divizí a společných jednotek účinné a včasné zaměřování, které umožňuje palbu a účinky v potřebném čase a na potřebném místě.

S nosností 33 kilogramů, dobou letu 75 minut, možností odpalování ve více oblastech a pokročilou autonomií pro provádění koordinovaných úderů je ALTIUS-700M nejsmrtonosnější taktickou municí podobného druhu, která je v současnosti k dispozici.

Zdroj: Defence-blog