Adobe přidává do Lightroomu gumu s umělou inteligencí

Společnost Adobe přidává do svého editoru fotografií Lightroom funkci Generativní odstranění, která je poháněna umělou inteligencí a díky níž je velmi snadné odstranit nežádoucí prvky. Nová funkce je ve fázi veřejného beta testování, ale bude fungovat v celém ekosystému Lightroomu, ať už aplikaci používáte na mobilu, počítači nebo webu.

Generativní odstranění v Lightroomu využívá engine umělé inteligence Firefly společnosti Adobe k plynulému nahrazení nežádoucích prvků. Stačí namalovat oblast, kterou chcete odstranit, a Lightroom odešle tuto informaci na servery Firefly společnosti Adobe, které data zpracují a odešlou zpět.

Na rozdíl od funkce Referenční obrázek v Adobe Photoshopu, která byla spuštěna před necelým měsícem a umožňuje uživatelům vytvářet nové obrázky pomocí Firefly, jsou funkce umělé inteligence v Lightroomu do značné míry zaměřeny na pracovní postup fotografa, uvádí Wired.

Generativní odstraňování od společnosti Adobe odráží předchozí využití umělé inteligence, například loňský nástroj pro odstraňování šumu s umělou inteligencí, který byl postaven na stávajících nástrojích pro odstraňování šumu a spíše je vylepšoval, než aby přinášel nové významné objevy. Domnívám se, že to je to, co pracující fotografové ve skutečnosti chtějí – lepší nástroje, spíše než okázalé nové funkce. Zdá se, že společnost Adobe je spokojena s tím, že dramatičtější nástroje s umělou inteligencí, jako je například dodatečné uspořádání scény, přenechá jiným.

zdroj: Wired