Zakázkové CNC obrábění dřeva vám pomůže zrealizovat nápady

O CNC obrábění se obvykle mluví v souvislosti s opracováním kovů. Stejným principem se však dá opracovat i dřevo. Na CNC strojích se vyrábějí dřevěné součásti, nábytek, ale třeba i hračky. Máte nápad na něco, co byste potřebovali vyrobit ze dřeva? Realizace není problém! Dřevěné sochy, dekorace, dárkové předměty, hračky, loutky. Ozdobná zábradlí, totemy, dřevěná vyřezávaná vrata nebo dveře. Šikovný truhlář, který má k dispozici i CNC stroj, tohle všechno dokáže vytvořit.

Výhody CNC obrábění dřeva

Spousta krásných dřevěných výrobků je vyráběná čistě ručně. Jaké výhody oproti tomu má strojní obrábění dřeva, si asi dokážete představit. V případě sériové výroby je nedocenitelná především rychlost, stroj pracuje daleko rychleji než člověk. Kromě toho dokáže vytvořit sérii úplně stejných výrobků. To někdy může být žádoucí, a jindy ne, pokud toužíte po tom, aby každý jeden kus byl originál. Člověk nikdy nedokáže být přesný na desetinu milimetru, stroj ano.

Váš počítačový model realizovaný ze dřeva

Zakázkové CNC obrábění je doménou Stolařství Šimčak. K disopzici mají stroj HOMAG BMG 311 VENTURE 316M, který má 5osé vřeteno a pracovní rozmezí 3475 mm × 1550 mm × 250 mm. Frézují s ním menší i větší sériové zakázky, nevyhýbají se také zajímavým kusovým poptávkám.V podstatě jim stačí poslat model ve formátu STP, IGES, STL, OBJ apod. Pro 3osé obrábění pak akceptují i formáty DWG a DXF. Pokud umíte modelovat v některém ze softwarů jako CorelDRAW, IMOS či ALPHACAM, máte vyhráno. Svůj nápad vymodelujete a necháte si ho vyfrézovat.

Interiér a doplňky na míru

Velmi často jsou poptávány různé dekorace a prvky interiéru, jako jsou třeba zábradlí ke schodišti. Dřevo je mezi architekti velmi oblíbené a pomocí CNC obrábění lze vyrobit i tvarově složité součásti, které jsou naprosto jedinečné. Nemusíte hledat různé typy obrábění, tady vám na jednom místě zvládnou obrobit prakticky jakýkoliv tvar, a to ve velmi krátkém čase. Komunikovat můžete online, hotový výrobek vám pak zašlou kamkoliv po ČR, případně si pro něj můžete přijet, pokud je to pro vás lepší. Firma sídlí ve Frýdlantu nad Ostravicí.