Ložnice skoro bez práce: Proč byste měli zvážit ložnicové sestavy?

Ložnice je místem odpočinku a relaxace. Proto byste se v ní měli cítit dobře, pohodlně a útulně. Tomu byste měli uzpůsobit i prostor, aby ložnice splňovala veškeré vaše požadavky. Ložnicové sestavy pomohou vyřešit problém s nábytkovým vybavením raz dva.

Než vymýšlet jednotlivé kousky nábytku, které spolu mohou, ale také nemusí ladit, co takhle na to jít jednodušeji? Ložnicové sestavy nabízí již předdefinované seskupení jednotlivých kusů nábytku do ložnice, abyste se nemuseli nad výběrem dlouho trápit. Stačí si vybrat materiál, styl nábytku a jednotlivé sestavy, které si můžete uzpůsobit.

 V hlavní roli: Postel 

Dominantou ložnice je pochopitelně postel. Ta tvoří základ ložnicových sestav. Její výběr byste rozhodně neměli podcenit. Kvalitní postel je totiž základem pro kvalitní spánek a spokojenější mysl. Postel by měla být vyrobena z pevného materiálu. Pro spánek je ale důležitý rošt i matrace. U matrace vybírejte obzvlášť pečlivě. Můžete si zvolit matraci z různých materiálů: Oblíbenými variantami jsou matrace pružinové, pěnové či latexové. Zejména paměťová pěna se lehce přizpůsobí vašemu tělu a vy do postele zaplujete jako na obláček.Každému může vyhovovat jiný typ, stejně jako tvrdost matrace. Někdo preferuje měkčí matrace H2, jiný se vyspí nejlépe na středně tvrdých a tvrdých matracích. Vyzkoušejte si různé tvrdosti matrace i materiály osobně, abyste věděli, jaká bude optimální cesta právě pro vás. TIP: Nezapomeňte ani na noční stolky. Můžete si na ně odložit cokoliv budete během noci potřebovat. A taky jsou skvělým odkladištěm na knihy, které odložíte těsně před usnutím. 

Šatní skříň jako hlavní úložný prostor 

Postel bychom měli. Na řadu přichází úložný prostor. Abyste mohli uschovat co nejvíce věcí na jednom místě, nejpraktičtější jsou šatní skříně, které narozdíl od komod pojmou i košile, šaty či kabáty. Velikost šatní skříně proto volte moudře podle toho, kolik věcí do ní chcete uskladnit. Mnohé kousky šatních skříní nabízí i variabilní vnitřní uspořádání. Záleží pak na vás, jestli budete preferovat police, závěsné tyče nebo kombinaci obojího.TIP: Sezónní oblečení lze uschovat v plastových či textilních boxech na skříni, pokud si jimi nechcete zbytečně zahlcovat skříň.

 Komody na dekorace i spodní prádlo 

Bez komody ani ránu? Naprosto chápeme. Kromě úložného prostoru, tentokrát spíše na spodní prádlo a doplňky, slouží komoda jako odkládací prostor, kde si můžete vystavit dekorace, parfémy či fotky. Bývají to právě komody, které vytváří ono útulno, které spojuje hřejivost domova s praktičností.