Nebaví vás již pořád Game over? Ve frumzi jej nezažijete, tam je to jen na vás

Mnoho lidí nerado hraje RPG hry, protože je nebaví si je neustále ukládat a vracet se na uzlový uložený bod, aby mohli nadále pokračovat a znovu zkoušet své štěstí, logiku a herní um při plnění daného úkolu. To je vám ale nestane v kasinu frumzi. Online herní platforma frumzi je totiž přesnou kopií kamenného kasina, kde si konec vašeho působení v něm určujete sami. Učí vás ale například jiné dovednosti, a to vědět přesně, kdy je potřeba skončit. Mít na paměti, že můžete hrát jen s takovými penězi, se kterými dopředu nepočítáte, že budete potřebovat. Nebo komunikaci s krupiéry, kteří vám nic neodpustí. A i ono uvědomění si, kdy je nejlepší čas skončit, patří ke klíčovým dovednostem pro život. Proto jsou tyto typy her v mnohém cennější, než klasické miny nebo tetris. 

Jeden příklad za všechny

Typickým představitelem online herní kasinové platformy je například frumzi. Ve frumzi naleznete vše to, co v každém jiném klasickém kamenném i online kasinu. Automaty s válci všech možných témat a symbolů. Poker, blackjack a další karetní partie. Ruletu a jiné napínavé hry. Proro je frumzi vyhledávaným místem jak pro začínající, tak zkušené hráče. Nabízí totiž velké množství aktivit, ze kterých si hráč může po registraci vybrat. Ale jak již bylo předesláno v úvodu, ale i frumzi jedním z představitelů her, kdy je na hráči samotném, aby si uměl říci ne a včas odejít, pokud se pro něj hraní stává příliš zatěžující a toxické. 

Když neumím říci ne

Ne je totiž slovo, které má v naší kultuře ambivalentní povahu. Víme, co znamená, ale v mnoha kontextech a situacích se ho bojíme nebo nejsme schopni jej použít. A to pak přicházejí na řadu zástupné “nemyslím si, protože…”, případně “ano, ale…”. Také se často náš mozek snaží honem vymyslet nějakou přijatelnou a vhodnou výmluvu, jak čisté a prosté “ne” vyvážit doplněním nějakého zjemňujícího důvodu – když to často ani není nutné a prostě “ne” je také v pořádku použít. A tak zejména ti z vás, kteří byli vychováváni přísnějšími rodiči a v úzkoprsé škole, pak mají pocit, že se musejí zavděčit všem, kývnout na každou nabídku nebo pomoc, a končí s diářem zaplněným až po okraj činnostmi, které ani sami dělat nechtěli nebo nechtějí. 

Asertivita je klíč

Proto vězme, že existuje skvělá metoda na to, jak s vaším zdráháním se říkat ne naložit. Je jím asertivní přístup. A ten se často skládá z pravdivě odpovědi ohledně toho, jak nám nabídka nebo nějaká situace, na kterou byste měli reagovat připadá. A případně k tomu dodat nějaké vlastní pocity, které to v nás vyvolává, nebo potřeby, které bychom v případě toho potřebovali naplnit, aby vše fungovalo na sto procent. Vždy to záleží na situaci a například i vztahu mluvčích, kdy je možné být více nebo méně otevřený. Ale rozhodně je to vždy lepší, než se do odpovědi nutit nebo dokonce lhát.