Majitelé iPhonů 13 a nižších řad zpozorněte: Důležitost stavu baterie a její vliv na celkový výkon telefonu

iPhony 13 i nižší modelové řady jsou synonymem pro výkon a spolehlivost, ale s postupujícím časem může dojít k postupnému opotřebení jejich baterií. Snížení kapacity baterie může negativně ovlivnit výdrž telefonu a jeho celkový výkon, což se projevuje v každodenním používání. Proto je důležité věnovat pozornost stavu baterie a přijmout opatření pro udržení její optimální kondice pro výměnu baterky iPhone.

Proč sledovat stav baterie

Stárnutí baterie je nevyhnutelným procesem, který ovlivňuje výkon zařízení. S každým cyklem nabíjení dochází k postupnému snižování kapacity baterie, což má za následek zkrácení doby mezi jednotlivými nabitími a celkově snižuje výdrž telefonu.

Kromě toho může snížená kapacita baterie ovlivnit i výkon zařízení při náročných úlohách. Pro majitele iPhonů 12 může tento výpadek výkonu být patrný při spuštění náročných aplikací či her.

Jak ověřit stav baterie v iPhonu 

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit stav baterie, je použití zabudovaného nástroje v telefonu. Stačí přejít do nastavení – Baterie – Kondice baterie. Zde naleznete aktuální kondici Vaší baterie vyjádřené v procentech. Pokud se zobrazuje nápis „servis“ a neukazuje se nic jiného, v tom případě by jste měli zpozornět a znamená to, že musí přijít na řadu výměna baterky iPhone

Existuje také řada aplikací, které umožňují detailnější monitorování stavu baterie. Tyto aplikace poskytují podrobnější informace o výkonu baterie, teplotě a dalších faktorech ovlivňujících její životnost.

Péče o baterii a doporučení pro uživatele pro výměnu baterky iPhone

Abychom zachovali baterii v co nejlepší kondici pro výměnu baterky iPhone, je vhodné dodržovat několik základních pravidel. Mezi ně patří minimalizace expozice extrémním teplotám a udržování telefonu mimo přímé sluneční záření.

Dále je důležité pravidelně aktualizovat software na nejnovější verzi, neboť aktualizace může obsahovat optimalizace, které přispívají k lepšímu využití energie a také k udržení výkonu baterie.

V neposlední řadě je doporučeno pravidelně kontrolovat stav baterie a v případě výrazného poklesu kapacity či neobvyklého chování vyhledat odbornou pomoc.

Možnost kvalitní výměny baterie v servisu Mirotel v Pardubicích nebo v Praze

Pro majitele iPhonů a dalších značek je k dispozici profesionální servis telefonů Mirotel, který nabízí možnost výměny baterie. Využívají pouze kvalitní baterie, které zaručují spolehlivost a dlouhou životnost pro výměnu baterky iPhone, a to vše za rychlých podmínek přímo na místě. Baterii Vám také vymění na počkání za rozumné peníze.