Tato bunda vám umožní přežít apokalypsu. Odolává extrémním teplotám až 1 300°C

Britský výrobce oděvů nabízí bundu, která obsahuje materiál používaný mimo jiné NASA nebo hasiči. Společnost prohlašuje, že plášť, který využívá řešení vyvinutá anglickými vědci, vydrží teploty až 1300 stupňů Celsia. A to je jen část jeho mimořádných schopností.

Technologie výrobku britské společnosti Vollebak vychází z dlouhodobě osvědčených řešení, ale poprvé je dostupná široké veřejnosti. Extrémně odolná bunda s názvem Apocalypse byla představena 27. ledna. Objednávky se začaly přijímat 2. února.

Jak jsme se dočetli na webových stránkách výrobce, řešení použité v plášti pochází z 60. let minulého století, kdy NASA hledala vysoce ohnivzdorný materiál. „Když studená válka a program Apollo zachvátily svět, povolalo americké ministerstvo obrany vědce jménem Carl Marvel, a dalo mu zdánlivě nesplnitelný úkol. Měl vynalézt vlákno bez bodu tání. Odpovědí společnosti Marvel byl polybenzimidazol (PBI), vlákno s výjimečnou tepelnou a chemickou stabilitou.“ – popisuje příběh ohnivzdorného materiálu od společnosti Vollebak.

Společnost Vollebak zdůrazňuje, že PBI je schopen odolávat teplotám 2370 stupňů Fahrenheita, což je přibližně 1299 stupňů Celsia. „NASA nadále používá PBI. Stejně jako americká armáda, letecký průmysl a hasiči v Americe, Evropě, Asii, Austrálii a jižním Pacifiku. Díky němu se mohou pohybovat v hořících budovách. Tento materiál se však nikdy předtím nepoužíval v civilním oblečení. Až dosud,“ tvrdí výrobce.

Další vlastností bundy Apocalypse je její velmi vysoká pevnost v tahu. U bundy Vollebak je tato hodnota pětkrát vyšší než u hasičských uniforem, kde je 450 Newtonů/55 mm.

Zdroj: Vollebak