Fotovoltaika šetří majitelům firem stovky tisíc ročně. Jaký set zvolit? 

V posledních letech probíhá napříč všemi firmami v naší zemi velmi rychlá modernizace. Není se čemu divit, protože díky volbě správných technologií dokážete ušetřit ohromnou spoustu peněz. To přirozeně platí i pro fotovoltaiku, která vám dokáže zajistit většinu elektrické energie potřebné k podnikání. Jaký systém je pro vás vhodný? 

Balíčky na míru 

Fotovoltaika pro firmy je poměrně složitá oblast. Jednotlivé haly, kanceláře, sklady i obchody mají úplně jiné zázemí, potřeby i vybavení. Přesně proto budete potřebovat odbornou studii proveditelnosti, projektovou dokumentaci, správné komponenty, posudky statika a tak dále. Zdá se vám to příliš složité? 

Od toho existuje fotovoltaika na klíč od některé ze specializovaných společností. Zvolíte-li si správně, dočkáte se komplexní spolupráce a vyřízení všech nutností od A až po Z. Vámi vybraní poskytovatelé seženou veškeré odborníky, vypracují studie, podají žádosti, postaví firemní elektrárnu, a dokonce vám zajistí i vysoké dotace. 

Na koho se spolehnout? 

Je-li tématem hovoru fotovoltaika, hodí se zmínit ověřené odborníky ze společnosti Ilios. Ti se specializují na realizaci solárních elektráren pro firmy. S jejich pomocí zvládnete ušetřit klidně až 70 % celkových nákladů na energie. Počítání necháme na vás. 

V současné době lze bez stavebního povolení instalovat maximálně fotovoltaika 50 kW. Ta je šikovným pomocníkem zejména pro menší firmy. Pokud vlastníte velkou výrobní halu, určitě si nechte vypracovat systém na míru. Nemusíte přitom hnout ani prstem, vše zajistí profesionálové z Ilios.

Co se týče dotací, máte nárok až na částky v hodnotě 100 milionů korun. Samotná výše podpory se pohybuje v řádech 35–50 %, takže se jedná o opravdu výhodnou investici, která se velmi brzy sama zaplatí.