Siri se díky projektu umělé inteligence společnosti Apple stane mnohem chytřejší

Podle různých zpráv Apple pracuje na integraci umělé inteligence do iOS, macOS a iPadOS pod názvem projektu „Project Greymatter“. Tato změna má výrazně vylepšit hlasovou asistentku „Siri“ a učinit ji užitečnější pro každodenní použití, informuje web Allround-PC.

Americký online magazín Bloomberg uvádí, že jedním z hlavních aspektů integrace umělé inteligence je ovládání aplikací pomocí Siri. Pomocí velkého jazykového modelu (LLM) by Siri měla být schopna provádět uživatelské příkazy, jako je otevírání aplikací, prohlížení dokumentů, odesílání e-mailů a přesouvání souborů. Tyto funkce byly možné již před několika lety na Galaxy 8 s pomocí Bixby. S pokročilou umělou inteligencí by však funkčnost měla být lepší.

Funkce pouze pro novější zařízení aneb podpora prodeje

Má to však háček. Mnoho z těchto funkcí může vyžadovat iPhone 15 Pro nebo zařízení Apple s čipem M1 nebo novějším. Toto prohlášení však vyvolává určité otázky, protože například iPad Air s čipem M1 má podobný výpočetní výkon NPU jako iPhone12 Pro. Z čistě technického hlediska by tyto funkce mohly fungovat i na starších produktech Apple. Rozhodnutí nabízet funkce umělé inteligence pouze na novějších zařízeních je pravděpodobně spíše strategickým opatřením na podporu prodeje současných modelů.

Siri by měla znít lidštěji

Apple Insider také uvádí, že Siri je v současné době testována s přirozeněji znějícím hlasem a měla by také poskytnout výrazně vylepšené možnosti odpovědí. Podle zvěstí Apple v současné době spolupracuje s AI gigantem OpenAI, který by měl také významně přispět ke zlepšení Siri. Uvidíme však, zda Apple dosáhne stejné úrovně jako GPT-40.

Oficiální informace na konferenci?

V tuto chvíli se nezdá, že by existovaly nějaké konkrétní podrobnosti o nové integraci umělé inteligence do Siri. První oficiální informace by mohly být představeny příští pondělí na vývojářské konferenci společnosti Apple. Očekává se, že Apple zde poskytne podrobnější informace o plánovaných funkcích svých operačních systémů.

Zdroj: Allround-PC, Bloomberg, Apple Insider