Identická kopie naší planety. Nvidia představila Earth-2. Jedná se o masivní simulaci planety Země běžící na superpočítači

Planeta Země má nyní svůj klon. Ovšem jen virtuální. Společnost Nvidia představila Earth-2. Jedná se o masivní simulaci planety Země běžící na superpočítači.

Primární účel projektu je snaha pochopit, jak se chová klima. Earth-2 je otevřená platforma, kde jsou zachyceny klimatické fenomény ve vysokém rozlišení. Je možné simulovat i složité modely počasí s „bezprecedentní přesností“ a projektovat s pomocí umělé inteligence vznik hurikánů, tání ledovců, vývoj a přemísťování cyklón a anticyklón, vzduchových hmot a atmosférických ploch a podobně. To by mohlo vést k vytvoření pokročilejších varovných systémů v případě výskytu extrémních jevů počasí.

Nvidia uvádí na svých webových stránkách, že kopie byla vytvořena s přesností na dva kilometry. Earth-2 má být mnohonásobně rychlejší pro vytváření klimatických modelů než současné systémy, a přitom zůstává 1000x energeticky úspornější.

Společnost NVIDIA sídlí v kalifornském Silicon Valley. Jedná se o předního světového výrobce grafických procesorů a systémů na chipu (SoC) pro mobilní zařízení a automobilový trh. V posledních letech se NVIDIA mocně angažuje na poli vývoje umělé inteligence a hloubkového učení.

Zdroj: nvidia.com