Ukrajinci opět předvedli podomácku vyrobený kamikaze dron. Nese protitankovou střelu PG-7M

V době, kdy se svět neustále vyvíjí a technologie postupují mílovými kroky, Ukrajina předvádí, že inovace mohou vzejít i z nejnečekanějších situací. Zatímco Ukrajina očekává dodávky amerických stíhaček F-16, jejich vynalézavost a odhodlání bránit se nezná mezí. S použitím amatérského dronu, který byl uveden pod přezdívkou „ukrajinský F-16“, Ukrajinci opět ukazují, jak v obranném průmyslu překonávat výzvy s omezenými zdroji.

Tento specifický dron, označený za kamikadze, je ukázkou, jak mohou být i zdánlivě jednoduché technologie upraveny pro obranné účely. Vybavený protitankovou střelou PG-7M, ukazuje dron schopnost Ukrajinců nejen adaptovat se na složité situace, ale také využívat dostupné zdroje k maximalizaci své obranné síly.

110 mm nadkaliberní protitankový náboj PG-7M byl vyvinut jako výkonnější náhrada původní munice RPG-7. Náboj se skládá z původního raketového motoru a využívá také původní piezoelektrický nárazový zapalovač VP-7 (VP-7M), umožňuje dokonce úpravu stávající munice PG-7V na PG-7M výměnou bojové části. Zvětšení účinku v cíli je vyváženo menším efektivním doletem, přičemž pro efektivní dostřel není nutné upravovat zaměřovač na RPG-7, píše portál ArmedConflicts.

Drony kamikadze se staly pro Ukrajince nástrojem nejen z důvodu jejich cenové dostupnosti ve srovnání s tradičními zbraněmi, ale také kvůli jejich flexibilitě a schopnosti nést různé typy munice. Od malých pum až po těžký náklad, ukrajinské inovace v této oblasti představují klíčový prvek jejich obranné strategie.

Zdroj: X; ArmedConflicts