Izraelská armáda na své tanky Merkava instaluje klece proti dronům

V době, kdy moderní bojiště formují bezpilotní letouny, přichází inovace, která překračuje tradiční obranné strategie, a to klece proti dronům na obrněných vozidlech. Co bylo kdysi považováno za marginální obranu, se nyní stává klíčovým prvkem na tankách a obrněných vozidlech, píše portál Bulgarian Military.

Příkladem inovace je Izrael, který své tanky Merkava Mk3 vybavil klecemi proti nárazu. Tyto klece, odlišné svým designem a kvalitou, naznačují tovární výrobu, a to i ve světle fotografií sdílených na sociálních sítích. Dvojice pylónů ve tvaru V a tenká ocelová lana nejenže chrání tank, ale i dodávají estetický rozměr.

Rusko, jako průkopník, již oznámilo standardizaci továrně vyrobených klecí na svých bojových vozidlech, což naznačuje globální trend. Klece, ačkoli ne vždy účinné, představují zásadní obranný prvek proti hrozbám z nebe.

Zároveň Izrael nepřestává inovovat. Jeho tanky Merkava Mk3 se pyšní nejen vylepšenými motorovými a výzbrojními systémy, ale i unikátními obrannými řešeními, které je připravují na výzvy moderního bojiště.

Zdroj: Bulgarian Military