Zlatnická firma prodává diamanty vyrobené ze vzduchu. Je první na světě, která to dokáže

Klenotnická společnost Aether se sídlem v New Yorku vytvořila první diamanty na světě ze znečištěného ovzduší, napsal web InceptiveMind.

Luxusní šperkařská společnost posouvá technologické hranice a zaměřuje se na vývoj udržitelné budoucnosti pro šperky prostřednictvím vlastní technologie, která přeměňuje znečištěné ovzduší na drahokamy, což spotřebitelům poskytuje udržitelnou alternativu diamantových šperků.

Jak se vyrábí diamant Aether? Prochází čtyřmi jednoduchými kroky, počínaje zachycováním oxidu uhličitého (CO₂) ze vzduchu prostřednictvím unikátní technologie. To se děje prostřednictvím procesu, který odstraňuje ze znečištěného ovzduší uhlík. Zachycený oxid uhličitý je následně upravován na uhlovodíkovou surovinu. Poté je uhlovodíková surovina umístěná do speciálního reaktoru, který nabízí dokonalé podmínky pro růst „krystalů“. Tento proces ohřívá plyny na velmi vysoké teploty za podmínek blízkých vakuu. Diamanty se vytvoří za pouhé tři až čtyři týdny. Drahé kameny poté klenotníci ručně řežou, leští a zasazují do šperků. Každý kus je certifikovaný Mezinárodním gemologickým institutem (IGI), což je největší světová nezávislá laboratoř pro testování a třídění drahých kamenů.

Vedení společnosti Aether tvrdí, že se firma zavázala odstranit z atmosféry 20 tun oxidu uhličitého výrobou každého jednokarátového diamantu. V letošním roce plánuje vyrobit tisíce karátů. Tento způsob výroby by mohl pomoci v boji proti klimatickým změnám odstraněním uhlíku ze vzduchu, který má přímý vliv na globální oteplování.

Zdroj: InceptiveMind