Zde je vše, co Samsung ukázal na akci Galaxy S22 Unpacked

Samsung uspořádal první akci Unpacked roku 2022. Na této akci společnost přibližně hodinu hovořila o aktualizacích svých produktových řad Galaxy S a Tab S. Ačkoli šlo většinou o záležitost podle čísel, kterou kazily úniky před vydáním, Samsung přesto přišel s jednou ze svých nejsilnějších řad zařízení za poslední dobu. Zde je vše, co společnost na veletrhu Unpacked oznámila, píše server Engaged.

Galaxy S22 Ultra

Galaxy Note se po roce vrátil, ale jen podle názvu. Model S22 Ultra je nástupcem modelu Note 20, kterého jsme se v roce 2021 nedočkali. Všechny věci, kterými Note vynikal, jsou v modelu S22 Ultra zohledněny. Nejenže je vybaven perem S Pen od Samsungu, ale přímo v telefonu je zabudovaný prostor pro stylus.

Je to také dosud nejlepší telefon společnosti. Je vybaven 108megapixelovým hlavním fotoaparátem, nejnovějšími 4nanometrovými čipy od společností Samsung i Qualcomm a až 12 GB paměti RAM. Telefon je možné předobjednat již dnes, a to za cenu začínající na 31 999 Kč. Samsung bude S22 Ultra a vše ostatní, co oznámil ve středu, dodávat 25. února.

Galaxy S22 and S22+

Telefony Samsung Galaxy S22 a S22+ se sice na pohled příliš neliší od telefonů, které se chystají nahradit, ale společnost do obou zařízení zahrnula několik významných vylepšení. Začněme tím, že jsou vybaveny novým 50megapixelovým hlavním fotoaparátem, který má o 23 % větší snímač než ten, který se nachází na 12megapixelovém fotoaparátu modelů S21 a S21+.

Samsung také zvýšil odolnost telefonů díky novému sklu Gorilla Glass Victus+ od společnosti Corning. Společnost se zároveň snaží snížit dopad na životní prostředí tím, že některé části telefonu vyrábí z recyklovaných rybářských sítí. Ceny telefonů S22 a S22+ budou při zahájení prodeje koncem tohoto měsíce začínat na 21 999 Kč a 26 999 Kč.

Galaxy Tab S8, Tab S8+ and Tab S8 Ultra

Vedle nových telefonů oznámila společnost Samsung také novou řadu špičkových tabletů. Nové tablety Tab S8 a Tab S8+ jsou vybaveny nejrychlejšími procesory, které kdy Samsung do svých tabletů zařadil. Poprvé také Samsung představuje variantu Ultra jednoho ze svých tabletů.

Galaxy Tab S8 Ultra je vybaven obrovským 14,6palcovým displejem AMOLED s rozlišením 2 960 x 1 848 bodů a dynamickou obnovovací frekvencí 120 Hz. A také má výřez pro umístění dvou předních fotoaparátů. Předobjednávky všech tří modelů se otevírají dnes. Jejich ceny začínají na 19 490 Kč, 24 490 Kč a 29 990 Kč.

Vše ostatní

Po většinu veletrhu Unpacked byl v centru pozornosti hardware, ale Samsung měl v rukávu také nějaké překvapení týkající se softwaru. Na úvod společnost oznámila, že její telefony a tablety Galaxy budou podporovat novou funkci živého sdílení Google Duo. To je nástroj, který umožňuje vám a tomu, s kým chatujete, zobrazovat stejné poznámky, fotografie, videa a další informace současně. Jediný háček je v tom, že živé sdílení v současné době podporují pouze zařízení Galaxy a Pixel, takže to nebude fungovat, pokud má váš přítel nebo člen rodiny iPhone nebo jinou značku zařízení se systémem Android.

Samsung také uvedl, že bude svá nová zařízení, stejně jako rodinu Galaxy S21, podporovat až čtyři roky aktualizací systému Android.

Zdroj: engaged.com