YouTube začíná pro Shorts testovat další funkce založené na umělé inteligenci

YouTube stále přidává nové experimentální funkce, které zvyšují výkon umělé inteligence. Po spuštění Dream Track – sady experimentálních nástrojů vyvinutých speciálně s cílem pomoci tvůrcům vytvářet jedinečnou hudbu pro jejich krátké filmy, YouTube zveřejnil několik nových funkcí, které zvyšují efektivitu Dream Track.

Minulý měsíc YouTube představil možnost přidávat pomocí Dream Track for Shorts zvukové stopy generované pouze umělou inteligencí. Vzhledem k tomu, že první testovací funkce Dream Track, kterou YouTube spustil v loňském roce, umožňovala uživatelům vytvářet zvukové stopy pouze pomocí hlasů umělců generovaných umělou inteligencí, dávalo smysl, aby společnost zavedla podobnou funkci, ale pouze pro instrumentální zvukové stopy.

Od tohoto týdne bude moci velmi omezený počet tvůrců YouTube testovat další experimentální funkci související s funkcí Dream Track. Tentokrát nemá nic společného s hudbou, protože Dream Screen využívá umělou inteligenci ke generování obrazových zelených pozadí pro krátké filmy, uvádí portál Phonearena.

Tvůrci YouTube, kteří již patří do experimentální skupiny a chtějí si novou funkci vyzkoušet, k ní mohou získat přístup podle průvodce poskytnutého službou YouTube. Chcete-li funkci skutečně používat, stačí do nástroje zadat nápad a vygenerovat nové obrázky, které zahrnete do svých krátkých filmů.

Přestože je funkce Dream Screen dostupná pouze pro malý počet tvůrců Shorts, YouTube uvádí, že ji později v tomto roce rozšíří na další tvůrce.

zdroj: Phonearena