Xiaomi zablokovalo na prvních zařízeních Mobilní služby Google

Xiaomi začalo na prvních smartphonech určených pro čínský trh odstraňovat GSM.

Několik dní zěpt oběhla svět zpráva, že USA zařadilo na sankční seznam společnost Xiaomi. Zde je však třeba dodat, že na čínského giganta nejsou uvaleny (zatím) stejné sankce, jako na Huawei, který nemůže aktivně nakupovat produkty a služby vyráběné americkými technologiemi. V případě Xiaomi investoři společnosti amerického původu musí prodat své podíly, přičemž musí tak učinit do 11. listopadu tohoto roku. Důvodem tohoto kroku ze strany USA jsou obavy ohledně propojení společnosti na vládu a další složky moci v zemi. Samozřejmě, Xiaomi tato obvinění negovalo a říkalo, že nejsou založeny na pravdě. Společnost zároveň k tomuto tématu vydala stanovisko, které si můžete prohlédnout níže.

Xiaomi vystavilo stopku Mobilních službám Google pro mnoho uživatelů
Ale i přesto, že Xiaomi aktuálně není pod tak silným tlakem jako Huawei, tak společnost dělá radikální krok. Jak informuje portál xMobile , tak Xiaomi se rozhodlo odstranit Mobilní služby Google ze svých zařízení. Dobrou zprávou však je, že aktuální krok se dotýká pouze čínských MIUI ROM , tedy smartphonů, které jsou prodávány na území Číny.

Podle zdrojů portálu tato opatření se aktuálně dotýkají všech zařízení, které nepatří mezi vlajkové smartphony. Jde tedy o zařízení s jinými procesory, jako jsou procesory z produktové řady Snapdragon 8xx.

Portál dále uvádí, že k odstranění mobilních služeb dojde poté, co si uživatelé stáhnou poslední bezpečnostní aktualizaci. V případě, že zasažení uživatelé tímto krokem chtějí i nadále používat Mobilní služby Google, tak musí udělat ROOT zařízení a manuální jejich nainstalovat.

V každém případě, aktuálními opatřeními dochází k omezení služeb jako Google Search, Chrome, YouTube, Play Store a podobně pro mnoho uživatelů na území Číny, jakož i uživatele, kteří mají čínské verze smartphonů.

Vzniklou situaci budeme nadále sledovat a jakmile budou dostupné nové zprávy, tak vás budeme informovat.