Windows 11: průzkumník souborů dostane karty. K dispozici jsou další nové funkce

Windows 11 dostane karty průzkumníka souborů a další funkce, jak víme z videa sdíleného společností Microsoft. To potvrzuje práci na řadě nových funkcí, které jsou v současné době k vidění pouze v programu Insider pro testery, píše server GSM Arena.

Ačkoli o záložkách v Průzkumníku souborů ve Windows 11 psal Microsoft již dříve, bylo těžké hovořit o absolutní jistotě, že budou implementovány, zejména proto, že Microsoft nedávno zdůraznil, že testy v rámci programu Insider nemusí nutně skončit s výskytem dané funkce ve stabilní verzi systému. Nyní je situace jiná, protože karty Průzkumníka (spolu s řadou dalších nových funkcí ve Windows 11) byly zmíněny ve videu, které propaguje systém a chystané změny.

Podrobnosti si můžete přečíst na oficiálním blogu systému Windows. Microsoft ve velmi dlouhém článku popisuje, jak se systém v blízké budoucnosti změní, ale pro běžného uživatele by mělo být nejzajímavější zveřejněné video. Během dvou minut můžete snadno zjistit, jaké nové funkce přinese systém Windows 11. A kdy? Není to přesně známo, ale předpokládáme, že se jedná o další měsíce a nadcházející aktualizaci „Sun Valley 2“ plánovanou na letošní léto.

Všechny nové funkce jsou provázeny společným sloganem změn provedených s cílem usnadnit hybridní práci. Kromě karet Průzkumníka jde například o snadnější přihlašování bez hesla, personalizaci nabídky Start včetně používání složek s aplikacemi, novinky pro správce, dodatečnou bezpečnostní kontrolu hesel při přihlašování k produktům Microsoft nebo pohodlné rozdělení obrazovky pro umístění aplikací – i pomocí dotyku na tabletech.

Je třeba připomenout, že na léto je sice plánována „velká aktualizace funkcí systému Windows 11“, na druhou stranu se nové funkce v systému často objevují poměrně spontánně spolu s měsíčními aktualizacemi. Je tedy možné, že se některé ze zmíněných změn objeví ve Windows 11 dříve než v létě.

Zdroj: gsmarena.com