Všude přijdete včas. Tyto robotické boty zvyšují rychlost chůze o 250%

Americká robotická a inženýrská společnost Shift představila boty Moonwalkers poháněné bateriemi. Tvrdí, že jde o „nejrychlejší boty na světě“, které zvyšují rychlost chůze až o 250 %, jak píše server Man of Many.

Boty Moonwalker využívají umělou inteligenci, která měří vaši chůzi a reaguje na to, jak chodíte, a dokáží během několika sekund zrychlit až na maximální rychlost 12 km/h.

Bota je poháněna nejmodernějším jednosměrným motorem a má nainstalováno osm polyuretanových koleček, která si poradí se všemi druhy nerovného terénu, včetně popraskaných chodníků a štěrku. Současné vydání lze plně nabít přes USB-C za 1,5 hodiny a má dojezd přibližně 10 km. Boty mají dva režimy a pohybují se pouze při pohybu. To znamená, že uživatelé mohou bez námahy zdolávat schody, pohybovat se po chodnících a průchodech, zvládat návyky chůze a prostředí.

Bota má také systém kloubů, který umožňuje přirozené ohýbání nohy ve špičce, čímž zachovává přirozený způsob chůze, rovnováhu a pohyblivost. Po spuštění kampaně na Kickstarteru společnost za tři dny vybrala 256 261 dolarů, v přepočtu cca 6,1 milionů Kč, přičemž původní cílová částka byla 90 000 dolarů, přibližně 2 miliony korun.

Zdroj: manofmany.com