Vodka vyrobená ze vzduchu není žádné sci-fi. Produkt americké firmy už je možné běžně koupit

Air Company dodala na trh prvním alkoholický nápoj na světě, který je vyrobený přímo z oxidu uhličitého.

Americká firma používá k výrobě vodky vlastní zařízení. Kouzelnický trik společnosti spočívá v tom, že dokáže vyrobit čistý etanol, přičemž jedinými vstupy jsou CO 2 , voda a solární energie, uvádí server TechCrunch.

„Ideální čas pro založení takovéto firmy byl ale už před mnoha lety, protože klimatická katastrofa je něco, co se děje po celá desetiletí,“ říká Gregory Constantine, generální ředitel a spoluzakladatel Air Company. „Doufám, že to, co nyní děláme, může inspirovat i ostatní, aby použili nová technologická řešení a pomohli zvrátit změnu klimatu,“ dodává.

Air Company je přední světovou společností v oblasti uhlíkových technologií, které produkují ekologicky čistý alkohol s nulovým dopadem výroby na okolí. Firma plánuje navýšit produkci alkoholu vyrobeného z CO 2 výstavbou třetího závodu společnosti.

„Naším cílem je prodloužit lidský život na této planetě snížením uhlíku v ovzduší. Musíme ale prosazovat zavádění technologií ke zpracování vzdušného uhlíku do každého průmyslového sektoru. Nejenom do atraktivní řady alkoholických nápojů. Jedině tak dokážeme přispět k ochraně naší planety,“ uvedl Constantine.

Zdroj: TechCrunch