Vlajkový projekt Elona Muska v potížích

Inovativní systém podzemní dopravy, který Elon Musk staví v Las Vegas, nebude schopen přepravit tolik lidí, jak bylo původně plánováno. Problémem však nebyla inovativní technologie tohoto projektu, ale požární předpisy.

Případ popisuje web Techcrunch, který se dostal k dokumentům projektu realizovaného společností Boring Company.

Společnost Elona Muska, která je zodpovědná za vytvoření systému tunelů spojujících kongresové centrum v Las Vegas, plánovala přepravit až 4 000 lidí za hodinu. Ukazuje se, že přepravovat lze pouze 1200 lidí. To je jen malá část toho, co bylo předpokládáno.

Tento scénář, vyplývající z požárních omezení, může způsobit finanční problémy pro tento projekt. Podle Techcrunch by Muskova společnost mohla přijít o 13 milionů dolarů z rozpočtu stavby, a také být potrestána za nedodržení smlouvy. Systém tunelů s názvem Loop měl přepravovat účastníky veletrhů a kongresů v autonomních automobilech (Tesle 3s a Xs). Odhadovalo se, že přepraví 3 960 cestujících za hodinu. Nyní, za nesplnění těchto podmínek, může společnost Boring Company zaplatit 4,5 milionu dolarů.

Stavba měla být dokončena 1. října. Práce však trvá déle. Není známo, zda v této situaci bude zahájení tunelů Loop, jak se předpokládalo, na veletrhu spotřební elektroniky na začátku roku 2021 (veletrh CES bude kvůli pandemii k dispozici pouze online). Předpokládalo se, že cesta bude trvat méně než dvě minuty.

Společnost Boring Company dokončila tunelování v květnu. V budoucnu budou odbočky tunelu směřovat na hlavní ulici města – Strip, na mezinárodní letiště McCarran a na stadion.