VIDEO: Město budoucnosti bude především virtuální svět, kde budou lidé pracovat a bavit se

Jedna z nejvýznamnějších světových architektonických firem Zaha Hadid Architects sídlící v Londýně (ZHA) zveřejnila plány digitálního města, které bude v budoucnu virtuálním místem pro setkávání, uvedl server CNN.

Místo pro virtuální setkání, pro práci i zábavu nebude mít podle vědců téměř žádná pravidla ani policii. Bude to svět téměř neomezených možností, kam bude moci prostřednictvím digitální umělé inteligence vstoupit každý. „Věřím, že metaverze není jen svět fantazie, ale svět budoucnosti. Není to videohra,“ řekl hlavní architekt ZHA Patrik Schumacher.

Architektonická firma má v plánu navrhnout metaverze zaměřené na samosprávu. Na virtuální platformě lze nalézt zakřivené budovy, radnici, pracovní prostory pro spolupráci, obchody a podnikatelské inkubátory. Snad nejvýrazněji se digitální komunita inspirovala ideály Liberlandu. Mikrostátu který v roce 2015 založil Čech Vít Jedlička mezi Srbskem a Chorvatskem a který má 7 000 obyvatel. Přestože mikronárod není uznáván žádnou jinou zemí, může se pochlubit vlastní vlajkou, hymnou i kryptoměnou. Architekt Schumacher dodal, že Liberland ho fascinuje již řadu let.

Zdroj: CNN