Velký skok v dovednostech ChatGPT. Nyní bude slyšet, vidět a mluvit

Společnost OpenAI zavádí významnou aktualizaci pro ChatGPT, která chatbotovi umožní vést s uživateli obousměrnou hlasovou konverzaci a komunikovat pomocí obrazů. Je to velký krok kupředu. Jak píše společnost OpenAI, která za umělou inteligencí stojí, nyní bude ChatGPT slyšet, vidět a mluvit.

Zjednodušeně řečeno, nové funkce přiblíží ChatGPT široce používaným osobním asistentům s umělou inteligencí, jako je Siri od společnosti Apple, Amazon Alexa, Google Assistant nebo Microsoft Cortana. I když se předběžně zdá, že jeho nové funkce mají širší funkčnost.

Společnost OpenAI zdůraznila, že hlasová funkce otevře možnosti pro různé kreativní a na přístupnost zaměřené aplikace.

Podobné služby umělé inteligence, které se obvykle nazývají „hlasoví asistenti“, jsou obvykle integrovány do zařízení a plní funkce, jako je nastavování budíků, poskytování informací z internetu a připomínek.

Nová hlasová funkce ChatGPT umožní vyprávět příběhy, vést diskuse a debaty nebo jednoduše vokalizovat textové vstupy od uživatelů. Podle společnosti OpenAI stejnou technologii již využívá společnost Spotify k usnadnění překladu podcastů do různých jazyků.

Díky podpoře obrázků budou moci uživatelé zachytit obrázky objektů nebo scén a požádat ChatGPT o řešení různých technických problémů, identifikaci obsahu ledničky pro plánování jídla nebo analýzu složitých grafů a dalších druhů vizuálních informací pro získání informací o pracovních datech.

V současné době je oblíbenou volbou pro získávání informací z obrázků aplikace Google Lens, takže nyní bude ChatGPT přímo konkurovat i Google Lens.

Vylepšené funkce ChatGPT budou dostupné předplatitelům tarifů Plus a Enterprise během příštích dvou týdnů.

Zdroj: OpenAI