Univerzální bugina s minometem je jediná svého druhu na světě

Společnost Milanion NTGS vyvinula nejlehčí a nejuniverzálnější mobilní minometný systém na světě, který měl premiéru na veletrhu IDEX 2023, jak píše server Defence Blog.

Jak společnost uvedla, nový lehký dělostřelecký systém, nazvaný Alakran S, je integrován s víceúčelovou terénní buginou Polaris RZR dune buggy.

Alakran ‚S‘ je nejuniverzálnější mobilní minometný systém, který poskytuje maximální výkon pro 81mm rychlou palebnou podporu pozemních bojových jednotek v nejnepřátelštějších a nejdynamičtějších prostředích.

Podle tiskové zprávy společnosti Milanion NTGS je ideální pro operace Shoot and Scoot, Alkaran ‚S‘ саn vystřelí 8 ran a opustí místo za méně než 2 minuty. Elektromechanické motory navíc zajišťují automatické, rychlé a přesné zaměřování. Alakran ‚S‘ je vybaven vlastním systémem řízení palby (FCS) využívajícím technologii GIS a nové funkce, jako je zónová střelba a vícenásobná střelba.

„Alakran je známý svou robustností a spolehlivostí na bojišti. Na rozdíl od jiných současných minometných systémů umožňuje patentovaný systém chlazení hlavně Alakranu trvalou rychlou palbu bez časového omezení, což řeší kritický problém přehřívání na bojišti. Díky patentované dvojité základové desce přenáší Alakran veškerou sílu zpětného rázu do země, což zajišťuje bezkonkurenční přesnost, preciznost a bezpečnost obsluhy při střelbě,“ uvedl generální ředitel společnosti Milanion NTGS Julio Estrella.

Zdroj: Defence Blog